Masaż tajski – czym on właściwie jest?


Masaż tajski – czym on właściwie jest?

Nasze masaże to w istocie połączenie wielowiekowych tradycji, gdzie filozofia zakłada, że ludzkie ciało wypełniają cząsteczki powietrza zwane „lom”, które wdychane przez płuca wędrują przez niewidoczne podłużne kanały nazywane „sen”. Tajowie opisują proces takiego masażu jako uciskanie i wyciąganie skupisk tych właśnie kanalików w celu ich udrożnienia i zapewnienia swobodnego przepływu powietrza.


Sposób wykonania

Przede wszystkim, masaż tajski może być wykonywany przez jedną lub dwie osoby („na 4 ręce”). Całemu procesowi towarzyszy kameralna atmosfera z udziałem relaksacyjnej muzyki orientalnej i blasku świec. Osoba masowana jest zazwyczaj ubrana w jednorazową bieliznę i odpowiednio okryta ręcznikiem. Masażysta intensywnie pracuje niemal całym ciałem używając (w ścisłej zależności od rodzaju masażu) dłoni, palców, łokci, przedramion a czasem nawet stóp. W dużym skrócie masaż tajski można nazwać rytmicznym naciskiem na poszczególne części ciała, połączonym z ich rozciąganiem.

Prawdziwe masaże tajskie wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy podchodzą do pacjenta niezwykle indywidualnie, stając się niemal jego osobistym terapeutą dla ciała i duszy. Aby prawdziwie zatroszczyć się o kondycję naszego ciała, należy wyjątkowo dbać o regularność zabiegów – szczególnie na samym początku przygody z dotykiem orientu. Każdy z wykonywanych przez nas masaży prawdę mówiąc, każdy jest terapią leczniczą, dlatego warto pamiętać, że drobny dyskomfort, który może pojawić się po zabiegu jest całkowicie naturalną reakcją organizmu na pobudzenie pracy układu mięśniowego.


Rodzaje masażu tajskiego

Masaż tajski klasyczny

Jest to masaż typowo fizjoterapeutyczny, który ma na celu poprawę mobilności oraz rozładowanie napięcia mięśni, ścięgien i stawów , przy jednoczesnym pobudzeniu układu krwionośnego i limfatycznego. Jest on wykonywany „na sucho” bez udziału olejków, w celu maksymalizacji siły ucisku wywieranego na poszczególne partie mięśniowe.

Taki masaż jest idealnym połączeniem elementów akupresury i jogi pasywnej, nazywanej „jogą dla leniwych”.

Bardzo ważnym elementem masażu klasycznego jest współpraca masażysty z osobą masowaną, która nie może pozostać bierna i ma za zadanie przybrać odpowiednie pozycje w kolejnych etapach zabiegu.

Masaż tajski sportowy

Masaż sportowy, nazywany inaczej leczniczym, zdecydowanie nie należy do masaży relaksacyjnych, ani nawet przyjemnych. Sam proces czerpie wiele z masażu klasycznego, jednak jest to masaż o znacznie większej intensywności nacisku w celu przygotowania mięśni do utrzymania odpowiedniej kondycji.

Jest on doskonałym środkiem do ukojenia bólu po intensywnym treningu poprzez rozluźnienie i rozciągnięcie obciążonych mięśni.

Masaż olejkami aromatycznymi

W odróżnieniu od masażu klasycznego jest to zabieg skupiający się przede wszystkim na szeroko pojętym odprężeniu poprzez dotyk i otaczające nas zapachy olejków.

Ten rodzaj masażu poleca się osobom potrzebującym dużej dawki komfortu, który pozwoli znacznie obniżyć napięcie wywołane stresem oraz tempem życia codziennego.

Masaż olejkami jest masażem typowo statycznym, który nie wymaga od osoby masowanej niczego, prócz rozluźnienia.

Masaż ciepłymi stemplami ziołowymi

Jest to masaż wykonywany w pozycji leżącej, przy użyciu bawełnianych woreczków wypełnionych mieszanką starannie dobranych ziół (takich jak kurkuma, liście eukaliptusa, kamfora, trawa cytrynowa, czerwony pieprz oraz wiele innych) i podgrzanych do odpowiedniej temperatury.

Zioła dzięki podgrzaniu wytwarzają aromatyczne olejki eteryczne, mające działanie rozluźniające, przeciwbólowe, a także znacznie przyspieszające przemianę materii. Umiejętne uciskanie mięśni stemplami powoduje niemal natychmiastową ulgę w napięciu, przy jednoczesnym rozpieszczeniu zmysłów zapachem.

Taki masaż jest idealnym rozwiązaniem na porę jesienno – zimową.

Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi

Ten rodzaj masażu jest absolutnym dziełem sztuki, łączącym w sobie elementy aromaterapii, termoterapii i biostymulacji przeplatanych masażem manualnym. Kamienie wulkaniczne to kamienie półszlachetne, stanowiące swoisty rezerwuar energii, która zostaje przekazana do ciała pacjenta, wywołując uczucie błogiego odprężenia.

Zabieg ten ma na celu przede wszystkim pobudzenie pracy układu limfatycznego i krwionośnego, a także poprawę kondycji skóry poprzez usprawnienie oddychania skórnego.

Oczywistym jest, że działa łagodząco na wszelkie napięcia mięśniowe i znacznie niweluje objawy chronicznego stresu.

Masaż gorącą świecą

Masaż tenstanowi rytuał dla naszej skóry, wprowadzający w błogi nastrój. Oprócz działania zmysłowego poprzez ciepło i zapach, zabieg ten ma zbawienne działanie dla kondycji skóry, nadając jej elastyczność i nawilżenie.

„Olejek” używany do masażu jest mieszanką wosków naturalnego pochodzenia oraz aromatycznych olejków eterycznych.

Masaż gorącym olejem kokosowym / olejem arganowym

Podobnie jak masaż gorącą świecą jest to terapia łącząca w sobie oddziaływanie na sferę duchową z pielęgnacją skóry, poprzez składniki odżywcze zawarte w olejach. Stanowi on doskonały sposób na relaks poprzez rozgrzanie naszego ciała wzbogacone o dotyk profesjonalistów.

OLEJ KOKOSOWY – Zawiera kwas laurynowy, gwarantujący długotrwałe nawilżenie oraz witaminę E i C, które znacznie odmładzają skórę. Ma działanie łagodzące dla skóry problematycznej – niweluje skutki trądziku czy atopowego zapalenia skóry.

OLEJ ARGANOWY – Świetnie regeneruje naskórek i reguluje wydzielanie serum. Dzięki zawartym w nim witaminie E i antyoksydantom chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Masaż tajski wyszczuplający

Jest to masaż o dosyć dużej intensywności mający na celu pomoc w modelowaniu sylwetki oraz przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Wykonywany jest przy pomocy specjalnych kremów rozgrzewających, które wzmagają jego działanie.

Najważniejszym aspektem tego masażu jest jego częstotliwość i regularność. Tylko przy odpowiedniej ilości zabiegów we wskazanych odstępach czasowych proces będzie efektywny.

Refleksoterapia stóp

Stanowi ona połączenie technik akupresury i ajurwedy. Polega na oddziaływaniu na konkretne narządy poprzez uciskanie odpowiednich zakończeń nerwowych, zlokalizowanych na stopach – punkty refleksologiczne.

Jest on wykonywany przy pomocy palców, dłoni zwiniętej w pięść, bądź specjalistycznych drewnianych patyczków. Refleksoterapia, jak sama nazwa wskazuje jest zabiegiem typowo leczniczym, celującym w leczenie licznych schorzeń zarówno skóry, jak i narządów wewnętrznych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!



REZERWACJA ONLINE
Top